FABRYKA EMPATII – Koszalin 11-12.06
11 i 12 czerwca 2015 w II LO im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie miało miejsce spotkanie z młodzieżą, będące inauguracją kampanii przeciw wykluczeniu społecznemu osób z chorobami mózgu „Fabryka Empatii”. Pomysłodawczyniami spotkania były panie Anna Pałęga i Anna Wiktorowska, nauczycielki z II LO, na których spoczywał ciężar organizacji imprezy. Inicjatywę poparł koszaliński ratusz w osobie samego prezydenta Koszalina.
Czynnie włączyli się w realizację projektu:
- Głos Koszaliński - udzielając patronatu medialnego.
- Koszalińska telewizja TVMAX – zamieszczając relację na swojej antenie.
- Rozgłośnia Radia Koszalin – promując wydarzenie i nadając wywiady z organizatorami.
- Firma Biogen – która dostarczyła na miejsce symulatory SM. Nowoczesne oprogramowanie wraz z komputerami i osprzętem umożliwiło młodzieży sprawdzenie „na żywo” objawów SM – stwardnienia rozsianego. Nowoczesne rozwiązania techniczne pozwalają pokazać więcej i lepiej niż tradycyjny nudny wykład, a i młodzi ludzie to doceniają.
Jednak najważniejszy był udział wspaniałej młodzieży z II LO. Uczniowie przygotowali wspaniały teatr uliczny zatytułowany „Sceny z Życia”, traktujący o wykluczeniu z życia społecznego osób z różnymi dysfunkcjami. Pokaz odbył się na rynku przed koszalińskim ratuszem.
Fot. Ola Wencel
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy postarali się o to, by koszalińskie spotkanie „Fabryki Empatii” mogło dojść do skutku i było tak owocne. Szczególnie dziękujemy władzom szkoły, które nie znając nas wcześniej, wyraziły zgodę na organizację tego wydarzenia. Pomyśleliśmy, iż szkoda było by, aby tak cenna inicjatywa skończyła się na jednym spotkaniu, postaraliśmy się więc w przeobrażenie wydarzenia w kampanię edukacyjna przeciw wykluczeniu osób z chorobami mózgu. Mamy nadzieję na spotkania z innymi szkołami w roku szkolnym 2015/16.
Fot. Ola Pałęga
Pozdrawiamy NeuroPozytywni.