Nie tylko #eπlepsja, lawendowa konferencja na rzecz osob z eπ
Już 26 marca - Lawendowy Dzień
Tego dnia zapraszamy na konferencję prasową
„Nie tylko eπlepsja ”
Konferencja będzie uroczystym otwarciem nowej kampanii społecznej na rzecz osób z epilepsją.
Gdzie? – W biurze Rzecznika Praw Obywatelskich ul. Długa 23/25
Kiedy? -26 marca o 10.00
Kto będzie z nami?
Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich,
który powie jak tworzy się i działa stygmatyzacja
Profesor Joanna Jędrzejczak, prezes Polskiego Towarzystwa Epileptologii powie
„Czy można żyć pozytywnie z epilepsją?”
Z Alicją Anną Sztygowską, autorką fanpage’a Co te padaki robią?, porozmawiamy o grupie, którą prowadzi i o dążeniu do zmian stereotypów o eπ oraz osobach, które na nią zachorowały.
Na konferencji pojawi się także Dominika Wróblewska – chorująca na eπ od 9 lat, kosmetolog żyjąca na pełnych obrotach.
Około godziny 11:30 zakończymy oficjalne rozmowy i zaprosimy Państwa na małe co nieco i – do rozmów z epipozytywnymi uczestnikami konferencji.
***
Epilepsja to najczęściej spotykana choroba neurologiczna. W Polsce cierpi na nią ok. 400 tys. osób. Tylko nieliczni pracują, niewielu ma rodziny. Stygmatyzacja i brak wiedzy społecznej to największy problem osób z epilepsją. Mimo ogromnych problemów wielu chorych, zwłaszcza skutecznie leczonych, realizuje się zawodowo i społecznie. Stygmatyzacja osób z eπ ma charakter wielopłaszczyznowy od językowego po społeczny, częstokroć prowadzi do naruszenia podstawowych praw obywatelskich.
Kampania organizowana przez Fundację NeuroPozytywni ma na celu zmianę wizerunku osób z epilepsją, zwiększenie poziomu akceptacji społecznej, obniżenie stygmatyzacji chorych na epilepsją, kreowanie pozytywnego stosunku do osób z eπ, a przede wszystkim zwiększenie poziomu samoakceptacji, tych którzy borykają się z chorobą.
Bardzo prosimy o potwierdzenie swojego przybycia -> imię i nazwisko osoby chcącej wziąć udział na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.